Strona główna » Idea

Idea

Myśl

W ciągu ostatniego dziesięciolecia byliśmy świadkami, a zarazem uczestnikami zmian zachowań i mentalności mieszkańców miast. Już od progu XXI wieku wzrastająca świadomość potrzeby dbania o formę fizyczną stała się przyczyną poszukiwania sposobów i miejsc pozwalających na aktywną rekreację. Aktywne spędzanie czasu wolnego nie jest już jedynie domeną nielicznych osób ze „sportową duszą”, ale stało się wręcz modą. Sport na stałe zagościł w weekendowych planach mieszkańców miast.


Cel

Naszym celem jest propagowanie i wspieranie rozwijającego się trendu aktywnego i zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu. Wspieramy zachowania prozdrowotne i proekologiczne, pomagamy w planowaniu aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.


Produkt

EKO EDU BIKE MAP czyli bezpłatna mapa ścieżek rowerowych dla miast. EEBM 2016 to już czwarta edycja! Jej poprzednie wydania, w łącznym nakładzie 140 tysięcy sztuk dla Krakowa, szeroko dystrybuowane, dostępne za darmo i bardzo funkcjonalne cieszyły się zainteresowaniem przerastającym nasze najśmielsze prognozy. Mamy także ambitne plany rozszerzenia projektu w roku 2017 na kolejne miasta:  Poznań, Warszawę, Wrocław i Trójmiasto.


Takiej mapy na rynku jeszcze nie było!

Żeby zdobyć zwykłą mapę rowerową trzeba zajrzeć w najgłębszy kąt księgarni albo przeszperać internet. To nie koniec. Jeśli nawet uda się nam odnaleźć mapę drukowaną - zapłacimy prawie 10 zł. W przypadku mapy internetowej będziemy potrzebować komputera z dostępem do sieci i drukarki. Dlaczego nasza mapa ma być inna niż dostępne na rynku i na czym polega wyjątkowość naszej propozycji?

 

Mapa jest bezpłatna i szeroko dystrybuowana:

- mapę bezpłatnie otrzymają wszyscy uczniowie V klasy i VI klasy szkoły podstawowej (czyli w wieku kiedy mogą wyrobić kartę rowerową);

- dystrybucja obejmie imprezy plenerowe z udziałem rowerzystów oraz środowiska skupiające rowerzystów;

- w Urzędach Miejskich;

- we wszystkich punktach sprzedaży partnerów i sponsorów, oraz w dużych sklepach, wypożyczaniach i serwisach rowerowych;

- w siedzibach i na imprezach partnerów i sponsorów.

 

Mapa wzbogacona jest o istotne dla rowerzystów informacje:

-część edukacyjną, utworzoną z myślą o najmłodszych pasjonatach dwóch kółek;

-serwisy rowerowe;

-niebezpieczne miejsca na ścieżkach rowerowych;

-miejsca, w których przepisy drogowe pozwalają jechać po chodniku;

-lokalizację wypożyczani rowerów miejskich;

-telefony alarmowe.

 

Jak zbudowana jest mapa ścieżek rowerowych?

Złożona mapka ma wymiar „kieszonkowy” 11,9 x 14 cm i mieści się w rowerowych mapownikach, natomiast po rozłożeniu ma wygodny rozmiar 59,4cm x 42cm i składa się z części:

-kartograficznej – na której, poza trasami ścieżek rowerowych użytkownik odnajdzie także punkty handlowe i usługowe;

-edukacyjnej – utworzonej z myślą o najmłodszych cyklistach;

-informacyjnej – zawierającej spis z danymi teleadresowymi partnerów;

-reklamowej – na odwrocie mapy znajdują się powierzchnie reklamowe – moduły reklamowe.

 

 

O nas. Perfect Media jest agencją reklamową zajmującą się wszelkiego rodzaju działaniami reklamowo - promocyjnymi. Nasze działania obejmują wachlarz usług, począwszy od analiz marketingowych, przez kreację, aż do przygotowania docelowych materiałów oraz dostarczenia ich odpowiednimi kanałami komunikacji do odbiorców. Dzięki temu, że lubimy swoją pracę, łatwiej nam jest wykonywać ją perfekcyjnie. Z kolei doświadczenie pozwala nam na swobodę i elastyczność działania.

Perfect Media w działalności wydawniczej. Prowadzimy działania zarówno jako agencja reklamowa jak i jako pełnoprawne wydawnictwo. Segment firmy będący wydawnictwem został utworzony dla prowadzenia projektów społecznościowych. Jednym z nich jest właśnie Eko Edu Bike Map.